تجهیزات جانبی بلوئرهای هوادهی و وکیوم

طراحی و ساخت تجهیزات جانبی یونیت های هوادهی  به شرح زیر، مطابق با استانداردهای معتبر، توسط این شرکت انجام می گردد:
–    سیستم انتقال قدرت به صورت تسمه و پولی یا کوپلینگ تا توان الکتروموتور 500 کیلووات
–    صداخفه کن های ورودی و خروجی یونیت های هوادهی و محفظه فیلتر
–    شیر تخلیه فشار هوا از سایز  “1 تا سایز “8 
–    شیر یکطرفه دو دریچه ای (Dual plate check valve) مخصوص هوا از سایز  “2 تا سایز “20 
–    شاسی مستحکم و مناسب فولادی برای بلوئر و الکتروموتور
–    اتصال لاستیکی (flexible joint) و لرزه گیر لاستیکی ( mounting pad)

سایلنسر (صدا خفه کن) بلوئر هوادهی روتس:

Rotary Blower Silencers

دمنده های(بلوئر های هوا) جابجایی مثبت روتاری دستگاه های هدایت هوا برای تعدادی از برنامه های کاربردی هستند. علیرغم ویژگیهای مثبت زیادی که دارند، ضربانهای که تولید می کنند و سر و صدایی که ایجاد می کنند بسیار زیاد بوده ،که باید به درستی کنترل شود.صدای زیاد بلوئر ها ی هوا دهی آسیب به تجهیزات پایین دست وارده کرده  و از طرفی  سر و صدای زیاد برای انسان آزار دهنده و قابل فیول نیست.

بلوئر های هوا دهی (روتس بلوئر ها) دمنده سه نوع سر و صدا ایجاد می کنند:

  • صدای ارتعاش بلوئر ها،
  • صدای مکانیکی بلوئر ها
  • صدای هوای خروجی بلوئر ها

سایلنسر ها یا  صدا خفه کن در بلوئر های هوا دهی تنها صدای هوا را کنترل می کند. صدای ناشی از ارتعاش و صدای مکانیکی باید توسط روش های دیگری مثل استفاده پشم سنگ یا پشم فلز و همینطور کابینت های اگوستیک استفاده نمود.

 دیگر محصولات موجود برای درمان دو منبع باقی مانده در دسترس هستند. هنگامی که صدا خفه کن ها نصب می شوند، سر و صدای ایجاد شده در بلوئر ها به زید 80 دسی بل کاهش یافته که برای انسان قابل تحمل می باشد.

شیر اطمینان بلوئر هوا کمپرسور

Blower Protection Valves (Blower Safety Valve)

دریچه های تخلیه در بلوئرهای هوا یا کمپرسورها  در دو نوع ساخته می شوند:

  • شیر اطمینان بلوئر هوا مدل فنری
  • شیر اطمینان بلوئر هوا مدل ورنی

دریچه های تخلیه(شیر اطمینان) نوع فنری معمولا ارزان ترین و با نتطیم آسانتر برای جریان و فشار داده می شوند. فنر در شیر اطمینان بلوئز برای ایجاد یک نیروی در برابر یک صفحه استفاده می شود که مانع از فرار شدن هوا یا گاز تا زمانی که زیر نقطه تنظیم دریچه عمل می کند.

اگر فشار هوا یا گاز بر روی صفحه شیر اطمینان بیش از نیروی اعمال شده توسط فنر شود، شیر باز می شود اجازه می دهد هوا و فشار اضافه تخلیه شده وباعث جلوگیری از فشار بیش از حد به بلوئر هوا شده و از خرابی آن جلوگیری می کند.

شیر اطمینان مدل وزنی در بلوئر های هوا فقط برای سیستم های فشار در دسترس است. آنها باید در جهت عمودی عمودی نصب شوند تا بتوانند به درستی عمل کنند. یک وزنه بر یک پیستون تخلیه نصب شده که با افزایش وزنه فشار خروجی بلوئر افزایش می یابد.

. بسیاری از مشتریان این شیرهای تخلیه وزنی (شیر اطمینان وزنی ) را دربلوئر های هوا به دلیل سهولت عملکرد و تعمیر و نگهداری ساده ترجیح می دهند.